Noclegi Zamość - Villa Morando

Cenne informacje o Zamościu

 

e-przewodniki.pl

Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej mieści się na parterze Ratusza Miejskiego pod adresem Rynek Wielki 3. Oddział Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej zlokalizowany jest przy ulicy Łukasińskiego 2e.

Instytucja swoją działalność rozpoczęła w 1990 roku i działała pod różnymi nawami. Pracownicy ZCITiH posiadają wykształcenie z zakresu turystyki i ekonomii, posługują się językami: angielskim, niemieckim, włoskim i rosyjskim, ukończyli kursy i otrzymali uprawnienia przewodnika i pilota turystycznego.

Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej obsługuje turystów kompleksowo, udziela informacji na temat: Zamościa i regionu, bazy noclegowej i gastronomicznej, imprez kulturalnych i sportowych. Na miejscu dostępny jest również rozkład jazdy PKP i PKS. Oferuje usługi przewodnickie dla grup zorganizowanych jak i dla osób prywatnych. Na miejscu można nabyć wydawnictwa turystyczne: mapy, przewodniki, foldery, informatory widokówki oraz pamiątki . Turyści mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

ZCITiH przygotowane jest również do obsługi osób niepełnosprawnych. Podejmuje wspólne działania z Urzędem Miasta promujące Zamość. Współpracuje również z siecią Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej.

 

O autorze Zobacz wszystkie posty

Tomek Wątły

Redaktor - dziennikarz gazety "Echa Roztocza", pasjonat historii Zamościa i znawca arcyciekawych szczegółów tego miasta. Prywatnie miłośnik roztoczańskich cudów natury - działa na rzecz promocji tego regionu.